More

    TAG

    израелскиот премиер разговорал со Зеленски

    По средбата со Путин, израелскиот премиер разговорал со Зеленски

    Израелскиот премиер Нафтали Бенет денеска имаше средба со рускиот лидер Владимир Путин во Москва, соопшти неговиот кабинет, пренесува Си-Ен-Ен. Според израелски владин претставник, тој со...

    Latest news