More

    TAG

    хистерија

    Владимир Путин и Џо Бајден, официјален Кремљ ја осуди американската „хистерија“ околу Украина

    По синоќешните разговори меѓу рускиот претседател Владимир Путин и неговиот американски колега Џо Бајден, официјален Кремљ ја осуди американската „хистерија“ околу Украина, прецизирајќи дека...

    Latest news