More

    TAG

    Г7 најави нови санкции против Русија

    Г7 најави нови санкции против Русија, Орбан ја повика ЕУ да ги повлече

    Министрите за надворешни работи на Г7 во средата ја обвинија Русија за намерно ескалирање на тензиите откако рускиот претседател Владимир Путин нареди делумна воена...

    Latest news