More

  TAG

  Фреди Меркјури

  Работите на Фреди Меркјури продадени за 46,5 милиони евра

  Вкупната заработка од серијата аукции организирани од Сотби во сите свои 15 галерии, нудејќи 1.400 предмети од еклектичната колекција на покојниот Фреди Меркјури, достигна...

  Се продава „ролс ројс“ од 1974 година, некогаш во сопственост на Фреди Меркјури.

  Украинската поп икона Андреј Данилко го продава својот автомобил Ролс Ројс од 1974 година, кој некогаш и припаѓал на легендарниот солист на групата КВИН...

  Latest news