More

  TAG

  Фон дер Лајен

  Фон дер Лајен, Макрон, Борел, Сунак ги кажаа своите пораки

  Сé додека е потребно, ЕУ ќе обезбедува финансиска поддршка и муниција за Украина и ќе продолжи со обуката украинските војници, порача денеска претседателката на...

  The Sun: Фон дер Лајен кандидат за генерален секретар на НАТО

  Британскиот таблоид „Сан“ доцна во петокот објави дека претседателката на Европската комисија, Урсула фон дер Лајен е кандидат за нов генерален секретар на НАТО...

  Бајден и Фон дер Лајен: Избегнување на штетна конкуренција во енергетската транзиција

  Американскиот претседател Џозеф Бајден и претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен ветија во петокот вечерта во Вашингтон дека ќе избегнат „штетна конкуренција...

  Фон дер Лајен: Нема вечно да зависиме од Русија кога си ја имаме Норвешка!

  Претседателката на Европската Комисија, Урсула фон дер Лајен, се сретна со премиерот на Норвешка, Јонас Гар Стор, стратешка земја во однос на набавката на...

  Latest news