More

    TAG

    Фон дер Лајен го најави деветтиот пакет санкции

    Фон дер Лајен го најави деветтиот пакет санкции

    Европската унија го подготвува деветтиот пакет санкции против Русија, како одговор на нападот на Москва врз Украина, изјави денеска претседателката на Европската комисија, Урсула...

    Latest news