More

    TAG

    електрични возила Тесла

    Тесла повлекува повеќе од 80.000 возила од патиштата во Кина

    Производителот на електрични возила Тесла повлекува повеќе од 80.000 автомобили произведени од 2013 година поради проблеми со софтверот и безбедносните појаси, се вели во...

    Latest news