More

  TAG

  Џон Кирби

  Џон Кирби: САД не негираат дека руските сили може да се одговорни за уривањето на браната Нова Каховка но се уште немаат утврдено чија...

  САД не негираат дека руските сили може да се одговорни за уривањето на браната Нова Каховка но се уште немаат утврдено чија е вината...

  Русија им забрани влез во земјата на Камали Харис и Марк Цукерберг

  Русија ги додаде потпретседателката на САД, Камала Харис, основачот на Фејсбук, Марк Цукерберг и портпаролот на Пентагон, Џон Кирби на списокот на лица на...

  Latest news