More

    TAG

    Британски товарен брод оштетен во напад со беспилотни летала кај брегот на Јемен

    Британски товарен брод оштетен во напад со беспилотни летала кај брегот на Јемен

    Британски товарен брод е оштетен синоќа во напад со дрон во Црвеното Море кај брегот на Јемен, соопшти компанијата за безбедност на поморскиот транспорт...

    Latest news