More

  TAG

  Борис Џонсон

  Сопругата на поранешниот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон, Кери Џонсон, објави дека парот го очекува своето трето дете

  Сопругата на поранешниот премиер на Велика Британија, Борис Џонсон, Кери Џонсон, објави дека парот го очекува своето трето дете. Кери Џонсон се огласи на социјалната мрежа Инстаграм и...

  Борис Џонсон прогласен за почесен граѓанин на Киев

  Градскиот совет на главниот град на Украина, Киев, во четвртокот му ја додели титулата почесен граѓанин на поранешниот британски премиер Борис Џонсон. -„Градскиот совет на...

  Борис Џонсон: Владимир Путин ја прави истата грешка со Украина како што направи српскиот лидер Слободан Милошевиќ со Косово

  Владимир Путин ја прави истата грешка со Украина како што направи српскиот лидер Слободан Милошевиќ со Косово, вели поранешниот британски премиер Борис Џонсон во...

  Прекината е дебатата меѓу кандидатите за британски премиер, водителката се онесвести

  Телевизиската дебата меѓу двајцата кандидати за наследник на Борис Џонсон на британскиот премиер беше ненадејно прекината во вторникот, откако водителот се онесвести. Секретарот за надворешни...

  Борис Џонсон именуваше нови министри по оставката на блиските соработници

  Во вторникот, британскиот премиер Борис Џонсон го назначи поранешниот бизнисмен и актуелен министер за образование, Надим Захави за нов министер за финансии, а Стив...

  Џонсон: Украинските војници во ОК учат да користат оклопни возила

  Британскиот премиер Борис Џонсон откри дека украинските војници се во Велика Британија и се обучуваат како да користат оклопни возила кои оваа земја ги...

  Британскиот премиер треба да плати 60 евра за прекршување на карантинот

  Британскиот премиер Борис Џонсон доби фиксна казна за прекршување на Законот за ковид-19 со присуство на роденденската забава на Даунинг Стрит број 10. Џонсон вети...

  Путин ги држи вентилите со нафта и со гас, но не го контролира ветерот

  Западот направи ужасна грешка со тоа што продолжи да се потпира на руската нафта и гас по инвазијата на Крим во 2014 година, оцени...

  Latest news