More

    TAG

    боеви глави

    Русите објавија: „Нуклеарна тријада“ во состојба на зголемена готовност

    Стратешките ракетни сили, северната и пацифичката флота и авијацијата со долг дострел се во состојба на готовност, соопшти руското Министерство за одбрана. -„Рускиот министер за...

    Latest news