More

    TAG

    Бајден ги притисна републиканците по прашањето за Украина

    Бајден ги притисна републиканците по прашањето за Украина

    Американскиот претседател Џо Бајден во неделата ги притисна конгресните републиканци да го поддржат предлог-законот за поголема помош за Украина, велејќи дека е „уморен“ од...

    Latest news