More

  TAG

  азиски берзи

  Азиските берзи паѓаат, Волстрит е под притисок, ризиците од рецесија растат

  На азиските берзи во вторникот, втор ден по ред, цените на акциите драстично паднаа, додека вредноста на доларот во однос на кошницата валути достигна...

  Пад на азиските берзи !!!!

  Акциите на азиските берзи паднаа во петокот, како и курсот на еврото, бидејќи инвеститорите се загрижени поради вестите за пожар во нуклеарната централа во...

  Latest news