More

  TAG

  апел

  ДУИ со апел -Пратениците да гласаат за европска иднина на нашата земја

  Демократската унија за интеграција смета дека утрешната седница за уставните измени ќе биде одлучувачка за европската иднина на нашата земја. Следствено на тоа, ДУИ апелира...

  Спасовски: Упатувам апел за смиреност до сите граѓани по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев

  Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски упатува апел до граѓаните по повод чествувањето на 4 Февруари, денот на раѓање на нашиот великан Гоце Делчев: Упатувам...

  САД ги повикаа своите граѓани веднаш да ја напуштат Русија

  Соединетите Држави ги повикаа своите граѓани да ја напуштат Русија што е можно поскоро.Во соопштението, американската администрација рече дека Американците во Русија би можеле...

  Министерот Османи со апел до над 100 македонци во Украинада се вратет дома!!

  Mинистерот за надворешни работи, Бујар Османи, на денешниот брифинг со новинарите повторно ги повика македонските државјани кои се наоѓаат во Украина да се вратат...

  Latest news