More

  TAG

  алжир

  Ретки зимски радости во Африка: Снег падна во Алжир

  Некои пустински области во југозападниот дел на Алжир беа покриени со снежна покривка што ги изненади локалното население бидејќи немаше можност многу често да...

  Алжир, Нигерија и Нигер ќе градат гасовод низ Сахара

  Алжир, Нигерија и Нигер потпишаа меморандум за разбирање за изградба на гасовод низ Сахара, соопшти денеска алжирскиот министер за енергетика. Во јуни, трите земји ги...

  Алжир подготвен да ги зголеми испораките на гас во Европа

  Трансмедитеранскиот гасовод што ги поврзува Алжир со Италија има дополнителен капацитет за зголемување на испораките на гас во Европа, изјави во неделата директорот на...

  Latest news