More

    TAG

    Ајкулата голта

    Ајкулата голта, па регургитира мравојад: Научниците велат дека биле шокирани

    Австралиските научници биле изненадени кога виделе тигарска ајкула која пред нив фрлила боцки мравојад, кој е копнено животно. Истражувачите од Универзитетот Џејмс Кук во Австралија...

    Latest news