More

  Судија на претходна пoстапка во Основниот кривичен суд во Скопје, му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на Палевски

  spot_img

  Судија на претходна пoстапка во Основниот кривичен суд во Скопје, му одреди мерка притвор во траење од 30 дена на Палевски.

  Палевски негира дека бил во бегство.

  – Не сум бил во бегство, не смеам да говорам поради истрагата – рече кратко тој на новинарско прашање на излегување од скопскиот Кривичен суд.

  Веднаш штом беше екстрадиран од Турција, Љупчо Палевски Палчо од притворот во Шутка писмено побарал адвокати во судскиот процес да му бидат Тони Менкиновски, Славчо Секуловски и Јовица Страшевски.

  Ниту еден од нив не прифатил да му биде бранител, па во судскиот процес, согласно законот, судот ќе му додели адвокат по службена должност, пишува Либертас.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img