More

  Српските медиуми не престануваат да се интересираат за македонскиот шоумен и затвореник Боки 13 откако излезе од затвор поради компликациите со здравјето

  spot_img

  Српските медиуми не престануваат да се интересираат за македонскиот шоумен и затвореник Боки 13 откако излезе од затвор поради компликациите со здравјето.

  Српски „Телеграф“ пишува дека тој е многу активен по излегувањето од затвор и дека направил неколку промени на себе.

  Тој позирајќи во автомобилот во раката држеше електронска цигара, а во скутот имаше чанта од бендот „Хермес“ која важи за една од најскапите чанти на светот.

  Некогашниот водител и шоумен е опериран на 14 јануари и тоа пет пати, а неодамна се огласи и откри како се чувствува.

  – Убаво ми е, но не е време да кажам се што имам – вели Боки.

  Исто така за српските медиуми се огласи и неговата мајка која вели дека било многу тежот период за неа како мајка.

  За потсетување, во акцијата „Рекет“ беше уапсен Бојан Јовановски, попознат како Боки 13, а потоа осуден поради уценување моќници од Македонија и од нив барајќи пари. Јовановски е осуден на девет години затвор, а неодамна е пуштен на домашно лекување поради здравствени проблеми.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img