More

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ воденеска наутро бил на примен во Ургентниот центар во Белград

  spot_img

  Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ воденеска наутро бил на примен во Ургентниот центар во Белград. Најдобриот играч на светот тајно бил донесен во болница каде му бил извршен преглед на главата, пренесува „Информер“.

  Во информацијата се наведува дека Ѓоковиќ бил добро расположен, дека се фотографирал со вработените, но и дека се жалел на главоболка.

  Се претпоставува дека главоболките се последица од ударот со шише кое на српскиот тенисер му патна на глава додека делеше автограми по мечот со Корентано Муте во Рим.
  На еден од навивачите му падна алуминиумско шише од ранецот врз главата на српскиот тенисер.
  По поразот од Алехандро Табило во следниот меч, Новак се врати во Белград, а следен турнир кој го очекува е Ролан Гарос кој стартува на 26 мај. Ѓоковиќ ја брани титулата во Париз.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img