More

  Французинот го освои златото, а потоа беше обвинет за силување

  spot_img

  Францускиот ракометар Беноа Кункуд е во притвор поради обид за силување во ноќен клуб.

  Кункуд беше дел од француската репрезентација која пред неколку дена го освои европското злато со победата во финалето против Данска.

  „Ноќта помеѓу понеделникот кон вторникот, францускиот репрезентативец наводно во пијан ги соблекол панталоните и се обидел сексуално да нападне млада жена, која има 20 години“, објави L’Equipe.

  Фудбалерот на полскиот Киелце бил запрен од обезбедување и го чувал до доаѓањето на полицијата.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img