More

  Српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ „се држи“ долго време, но нејзината сегашна линија е доведена до перфекција

  spot_img

  Српската фолк пејачка Светлана Цеца Ражнатовиќ „се држи“ долго време, но нејзината сегашна линија е доведена до перфекција, јавуваат српските медиуми. Таа се пофали дека ослабела 8 килограми за само 1 месец.

  Таа не држи никаква посебна диета, не пие апчиња за слабеење и суплементи. Има своја, многу едноставна „диета“.

  После 8 часота навечер не јаде ништо и пие само вода, но и пиво. За пивото тврди дека воопшто не ја дебелее.

  „Oслабев 8,5 килограми за еден месец, без ниту една секунда да гладувам, јадев што сакав. Најдпоцна до 8.30 навечер. После тоа нема веќе внесување храна. Тоа е како автофагија. А потоа наутро станувам од 8 до 9.30, појадувам, го започнувам метаболизмот и тоа е тоа. И физичка активност. Тренирам или ако не стигнам со тренинзите, брзо одам по лентата за трчање за да го поттикнам телото и метаболизмот. Ако лежите без престан, метаболизмот не може да се забрза“ – објаснува Цеца.

  И затоа изгледа вака:

   

  Можеби не можете да изгледате баш како Цеца, но нејзината „диета“ е инспиративна. Особено делот со пивото…

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img