More

  Српската актерка Тамара Драгичевиќ и Петар Бенчина станаа родители по третпат

  spot_img

  Српската актерка Тамара Драгичевиќ и нејзиниот сопруг, актерот Петар Бенчина добија син.

  „Некаде околу 4 часот и 30 минути по излегувањето во град свративме до болницата„ Драгиша Мишовиќ“. Ти си неверојатна“, напиша Бенчина во саботата на Инстаграм и додаде дека на синот му го дале името Борис.

   

  „Нека е најсреќен“, „Честито легенди, браво мамо“, „Прекрасно!!!“, напишаа во коментарите на објавата.

  Тамара преходно објави фотографија од породилиштето на својата инстаграм-приказна.

  Нејзин пријател сподели детали за Тамара. Имено, актерката прво го поминала денот на снимање, „хранејќи ја“ екипата со супа, а потоа се спремила за излегување и дури на крајот отишла во породилиштето.

  Актерскиот пар е во брак од 2016 година, а ова им е трето дете. Тамара и Петар претходно ги добија ќерката Сташа и синот Лазар.

  Тамара ја играше Силвана Арменулиќ во филмот „Тома“, само 10 месеци откако го роди своето второ дете. Нејзиниот сопруг исто така глумеше во споменатиот филм. Тој го отелотвори докторот од Воено-медицинската академија во Белград кој го лекуваше Тома Здравковиќ.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img