More

  Србин на возраст од 54 години вчера се удавил на плажата во Платамона во Грција

  spot_img

  Србин на возраст од 54 години вчера се удавил на плажата во Платамона во Грција. Од морето бил извлечен без свест и засега не се познати причините за смртта. Телото е пренесено во Солун на обдукција, пишуваат грчките медиуми.

  „Се претпоставува дека мажот доживеал срцев удар додека се уште бил во вода. Се се случило некаде околу 18 часот, а спасувачите веднаш се обиделе да му помогнат, го реанимирале, но веќе било доцна“, пишуваат локалните медиуми.

  Човекот со возило на брза помош бил пренесен во најблиската болница, но таму лекарите констатирале смрт.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img