More

  Специјален офицер на Војската на Србија исчезна додека скокнал од хеликоптер, уште еден тешко повреден

  spot_img

  Министерството за одбрана соопшти дека за време на редовната обука за скокање од хеликоптер на водната површина на каналот Дунав-Тиса-Дунав, во реонот на воениот комплекс „Орешац“, еден подофицер на 72. Специјал. Оперативната бригада денеска околу 12.15 часот е тешко повредена, додека друг подофицер по падот во водата се уште трага.

  По укажаната прва помош, повредениот подофицер итно бил пренесен во Општата болница во Вршац, се наведува во соопштението.

  Јавноста ќе биде информирана за резултатите од потрагата по припадник на 72 бригада за специјални операции, како и за состојбата на повредениот припадник, се наведува во соопштението.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img