More

  Почина познатиот шампион (45): Пронајден во несвест зад воланот, тој беше шампион на Европа

  spot_img

  Познатиот боксерски шампион Вили Лимонд почина на 45-годишна возраст. Познатиот шкотски боксер е пронајден без свест зад воланот на својот автомобил, пишува англиски „Дејли мејл“.

  Поранешниот боксер наводно доживеал мозочен удар додека возел пред тренинг кој бил планиран да се одржи во Глазгов.

  Шкотскиот боксер учествуваше во 42 борби, а беше и европски првак во супер-перо категорија.

  Лимонд беше шампион на Комонвелтот во лесна и суперлесна категорија, додека тој беше шампион во суперлесна категорија во Велика Британија.

  Тој требаше да се врати во рингот на 3 мај за да се бори со Џо Лоус во Глазгов.

  Работите да бидат уште полоши, Лимонд требаше да се врати во професионалниот бокс за само неколку недели кога имаше договорена борба.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img