More

  Сообраќајна несреќа во која има повредени лица попладнево се случила на експресниот пат Штип – Радовиш

  spot_img

  Сообраќајна несреќа во која има повредени лица попладнево се случила на експресниот пат Штип – Радовиш.

  Според првичните информации со кои располага полицијата во несреќата повредени се пет лица, а учествувале две патнички возила.
  Повредените лица се пренесени за укажување на лекарска помош, а првично тие имаат полесни повреди.

  Полициски екипи вршат увид на местото на несреќата, а сообраќајот се пренасочува по стариот пат.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img