More

  Софија Вергара конечно откри зошто се разведе

  spot_img

  Софија Вергара и Џо Манганиело се разведоа минатата година по седум години брак. Нивниот развод тогаш шокираше многумина, а сега е сосема јасно зошто дојде крајот на нивната љубовна приказна.

  Софија Вергара вели дека таа и Џо Манганиело се развеле поради несогласувања околу децата. Во новото интервју за шпанскиот весник El País, 51-годишната Софија Вергара изјави дека не може да се договори со неколку години помладиот сопруг на тема проширување на семејството. Таа призна дека несогласувањата околу ова прашање на крајот довеле до нејзиниот развод.

  „Мојот брак се распадна затоа што мојот сопруг беше помлад, тој сакаше да има деца, а јас не сакав да бидам стара баба“, објасни членот на жирито на шоуто „Америка има талент“ и додаде:

  „Мислам дека тоа не е фер кон детето. Ги почитувам оние што го прават тоа, но тоа повеќе не е за мене.Вергара, која го дели синот Маноло со поранешниот сопруг Џо Гонзалес, продолжи: „На 19 години родив син, кој сега има 32 години, и подготвена сум да бидам баба, а не мајка. љубовта доаѓа, таа мора да дојде со (сопствените) деца“.

  „Речиси сум во менопауза; тоа е природен тек на нештата“, додаде таа.

  „Кога син ми ќе стане татко, нека ми го донесе детето некое време, а потоа ќе му вратам и ќе си продолжам со животот; тоа треба да го правам“, рече таа.

  Веста за разводот ја соопшти познатата актерска двојка во заедничко соопштение до јавноста.

  “Ние ја донесовме тешката одлука да се разведеме. Како две личности кои се сакаат и се грижат еден за друг, љубезно бараме приватност додека поминуваме низ нова фаза во нашите животи”, напишале Софија (51) и Џо (47).

  Џо Манганиело поднесе барање за развод, наведувајќи ги непомирливите разлики како причина за разводот. По разводот секој тргна по својот пат. Манганиело излегува со актерката Кејтлин О’Конор,додка пак.Се поврзан со ортопедскиот хирург Џастин Салиман, пишува Zafteza.si.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img