More

  СОФИЈА ЛОРЕН е тешко повредена по падот во нејзиниот дом во Женева во неделата наутро.

  spot_img

  Италијанската актерка Софија Лорен (89) е тешко повредена по падот во нејзиниот дом во Женева во неделата наутро.

  Како што пренесува „Corriere della Sera“, актерката била пренесена во болница каде ѝ била констатирана фрактура на колкот.

  Операцијата поминала добро, а следи нејзината рехабилитација. На актерката ѝ помагаат синовите Едоардо и Карло.

  Лорен в вторник требаше официјално да го отвори четвртиот ресторан во Италија што го носи нејзиното име во Бари, по оние во Милано, Фиренца и аеродромот Фиумичино.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img