More

  Со дронови-камикази е уништено училиште

  spot_img

  Руските сили го нападнаа Криви Рех со дронови-камикази, јави АП.

  Криви Рех е роден град на украинскиот претседател, Володимир Зеленски.

  Русија се повеќе користи ирански дронови-камикази за напад на украински мети. Украинската војска објави дека во текот на ноќта соборила пет ирански дронови на југот на Украина, додавајќи дека два сепак се пробиле низ нивната противвоздушна одбрана.
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img