More

  Со 84 гола Стоилов стана најдобар во целата земја!

  - Advertisement -

  Александар Стоилов, кој има само 21 година е најдобриот млад фудбалер во аматерската лига на Германија, а го викаат „македонскиот Левандовски“. На својот дрес тој носи ѕвезда од Кутлеш, а игра во „Македонија Штутгарт“. Тој е само еден од многуте наши фудбалери кои играат во аматерски лиги низ Европа, а за кои не знаеме многу.

   

  Стоилов бил забележан во германските медиуми откако дал 13 гола на еден натпревар, односно Македонија Штутгарт го победила тимот Германија Дегерлох со 17-0. Во целата сезона тимот извојувал 25 победи и само едно реми, за да заврши на врвот со 76 поени.

  Но, Стоилов со 84 гола е најдобар стрелец во Германија и меѓу професионалнците и меѓу аматерите! Веќе имал понуди од екипи од повисок ранг, но тој игра за забава, но Македонецот одбил затоа што сакал да се фокусира на личниот развој.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img