More

  Словачкиот премиер ја предупреди светската јавност

  spot_img

  Словачкиот премиер Едуард Хегер испрати предупредување за иднината на неговата земја, во случај Русија да ја победи Украина.

  – Ако падне Украина, следна на ред ќе биде Словачка – изјави премиерот.

  Хегер ова го изјави за време на излагањето на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија.

  Претходно, преку видео бим во Давос се обрати и украинскиот претседател Володомир Зеленски, кој потврди дека ситуацијата на украинската војска во Донбас е неиздржлива, барајќи оружје и друг вид на поддршка од сојузниците.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img