More

  Следната недела ќе започнат жештините – Температурата од утре ќе расте секој ден

  spot_img

  Во следните денови времето ќе остане сончево и топло со мала до умерена облачност.

  Во попладневните часови ќе има изолирана појава на краткотраен пороен дожд и грмежи.

  Како што информира УХМР, температурата ќе биде во постепен пораст, а особено топло време се очекува од почетокот на следната недела.

  Утре утринските температури ќе се движат од 10 до 19 степени Целзиусови, а дневните од 24 до 35 степени Целзиусови. УВ индексот ќе изнесува 8. Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност, слаб до умерен ветар од северозападен правец и температура до 33 степени.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img