More

  Скандал во Словенија, обезбедувањето спречи поголем инцидент

  spot_img

  Португалската фудбалска репрезентација вечерва во Љубљана игра пријателски натпревар против Словенија, а пред дуелот се случи инцидент пред хотелот „Гранд Плаза“, каде што се сместени Кристијано Роналдо и неговите репрезентативни колеги.

  Имено, многу луѓе нетрпеливо го чекаа неколку часа да пристигне со селекцијата на Португалија, а откако фудбалерите се појавиле околу 19 часот и се качиле во автобусот кој ги водел до Стожице, се случил инцидент кој за среќа немал поголеми последици.

  Еден од навивачите сакал да го удри Роналдо во лобито на хотелот, но обезбедувањето реагирало навреме и спречило физички контакт. Исто така, многу фанови во лобито на хотелот сакале да се фотографираат со Роналдо, но не успеале.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img