More

  Силно невреме со град кој направи штети ги зафати Босна и Херцеговина и Србија

  spot_img

  Силно невреме со град кој направи штети ги зафати вчера Босна и Херцеговина и Србија. Предупредување за силен дожд и ветер е издадено и во Хрватска.

  Во БиХ според објавите на социјалните мреж и во медиумите градот бил со големина на тениско топче. Оштетени се автомобили.

  Градовите и регионите меѓу Бањалука, Тузла и Брчко, како и поширокото подрачје на Бијелина се на удар на невремето.

  Овој олуен систем се движи кон Хрватска, а најсилно ќе биде погодена Славонија.

  Силен град ја погоди Србија. Најпогодено беше во градот Крупањ, во близината на границиата со БИХ, јавија српските медиуми.

  Невреме е најавено за утре во Македонија, во попладневните часови.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img