More

  Силно невреме попладнево ја зафати Србија, во Крагуевац, град оштети автомобили, а поплавени се и улиците

  spot_img

  Силно невреме попладнево ја зафати Србија, во Крагуевац, град оштети автомобили, а поплавени се и улиците.

  Според српските медиуми, неколку автомобили се оштетени во невремето.

  Како што потврдија од Управата за вонредни состојби, невремето најмногу ги погодило Аранѓеловац, Топола и приградските населби Крагуевац, јавува Радио телевизија Крагуевац.

  Противградобијната заштита делува од областите Книќ, Топола и Аранѓеловац, Велики Шењ, Рамаќа, Рогоевац, Каменица, Грбица, Лужница.

  Силно невреме со силен град попладнево го зафати и Горњи Милановац. Невреме имаше и во Љиг, Пожаревац, делови од Шумадија.

  Град денеска паѓаше и во Белград.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img