More

  Шпанскиот тенисер Алехандро Давидович Фокина ја запроси својата девојка, сега вереница, Палома Аматист пред Фонтаната Треви во Рим

  spot_img

  Шпанскиот тенисер Алехандро Давидович Фокина ја запроси својата девојка, сега вереница, Палома Аматист пред Фонтаната Треви во Рим.

  Тенисерот и неговата свршеница објавија слики на социјалните мрежи, но изразот на лицето на девојката од видеото покажува колку таа била изненадена од овие потези.

  Засекогаш“, напиша Фокина во описот на објавата.

  Многу познати спортисти се јавија да и честитаат на Фокина и неговата избраничка, но меѓу нив беа и Новак Ѓоковиќ и Карлос Алкараз.

  Инаку, Фокина има 24 години и моментално е 23. играч во светот, со Ѓоковиќ играше шест пати во кариерата, но дури еднаш успеа да го победи. Ова беше во Монте Карло во 2022 година.

  Очигледно Палома е голем љубител на модата, но е родена во Рим. Малкумина знаат што прави, но тој одлично го крие својот приватен живот од јавноста каде ретко се појавува.

   

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img