More

  Се урна американски хеликоптер: Сите петмина маринци загинаа

  spot_img

  Сите петмина маринци загинаа во хеликоптер што се урна во планинската област околу Сан Диего, соопштија денеска американските воени власти, пренесува АП.

  Хеликоптер со маринци исчезна на 6 февруари во доцните ноќни часови, при невреме, по што започна потрагата.

  Воените власти соопштија дека хеликоптерот се урнал додека се враќал од вежба во близина на Лас Вегас во воздухопловната база Мирамар во Сан Диего.

  Паднатиот хеликоптер е пронајден во планинска област недалеку од Сан Диего.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img