More

  Се појавија детали за вистинските причини за чудното однесување на Меланија Трамп: „Беше вознемирувачко и понижувачко“

  spot_img

  Љубовната врска помеѓу Сторми Даниелс и Доналд Трамп деновиве беше во центарот на вниманието, откако тој самиот најави дека поради тоа ќе биде уапсен.

  Бесната поранешна прва дама на САД Меланија Трамп помина неколку ноќи во луксузен хотел во Вашингтон за да се држи подалеку од Белата куќа, откако се дозна дека поранешниот претседател и нејзиниот сопруг Доналд Трамп и платиле на порно ѕвездата Сторми Даниелс да молчат. – Ноќен штанд.

  Тоа го потврдил негов близок извор за Дејли Мејл, а токму од тоа се плашел Доналд кога пред нешто повеќе од една година договорил на Сторми тајно да и платат 130.000 долари за молчење.

  “Трамп беше без себе од страв дека Меланија ќе ги дознае деталите за неговата афера, со ни помалку ни повеќе туку порно ѕвезда. Знаеше какви може да бидат последиците и направи се што може за да го прикрие тоа”, рекол изворот.

  И денес, 76-годишниот Трамп тврди дека наскоро ќе биде уапсен под обвинение за фалсификување деловни досиеја и кршење на правилата за финансирање на кампањата во врска со обештетувањето на неговиот тогашен адвокат Мајкл Коен од 130.000 долари, колку што платил 44 години. – старата Сторми за нејзината тишина.

  Тој исто така негира каква било вина и афера со неа, а случајот го нарече политички мотивиран. Сторми ја опиша исплатата како непријатност што богатите луѓе понекогаш ја плаќаат за да решат некој проблем. Меѓутоа, поранешната прва дама Меланија, сега 52-годишна, реши да се раздели со него кога Wall Street Journal објави за спорната исплата во јануари 2018 година.

  После тоа, објавено е интервју со Сторми од 2011 година, во кое таа зборува за сексуалниот однос со тогашниот иден претседател. Според нејзините тврдења, тие се запознале во 2006 година во хотелска соба во казино во Лејк Тахо, Невада, по хуманитарниот голф турнир на познати личности.

  „Беше вознемирувачко и понижувачко за Меланија, нејзиниот однос со претседателот Трамп стана затегнат“, изјави извор за Дејли Мејл по објавувањето на веста за исплатата.

  Меланија потоа го напушти Вашингтон. и замина за Вест Палм Бич, Флорида, токму кога тогашната претседателка држеше говор на Светскиот економски форум во Давос, Швајцарија на 18 јануари 2018 година, настан на кој првично требаше да присуствува. Во тоа време таа се грижела и за нивниот четиримесечен син Барон.

  Сторми, која глумеше во филмови како „Good Will Humping“ и „Operation Desert Stormy“, штотуку го заврши снимањето на нејзиниот „Lawless“ во тоа време и тврдеше дека може детално да ја опише мажественоста на претседателот, па дури и да ги опише сексуалните пози во кои уживале. За време на нивната средба во 2006 година.

  “Сексот не беше ништо лудо. Тој не сакаше да ме врзува со синџир за кревет или ништо. Тоа беше една поза и најлошите 90 секунди во мојот живот. Дефинитивно можам да го опишам совршено неговото ѓубре ако некогаш морам”, рекла таа. во тоа време, додавајќи дека Доналд јасно и кажал дека сака повторно да ја види.

  “Ме привлече на разговор и секс со ветувањето дека ќе ми даде улога во неговото шоу “The Apprentice”. Немав нереални очекувања дека всушност ќе бидам во шоуто. Затоа сега се прашувам дали целата работа беше само *ебана лага за да ме одведе во кревет. Се чини дека му успеа“, изјави Сторми.

  Директорката за комуникации на „Ист Винг“, Стефани Гришам, тогаш за „Дејли мејл“ изјави дека одлуката на првата дама да го откаже патувањето во Давос се засновала на распоред и логистички прашања.

  „Меланија поминува три до четири дена во неделата надвор од Белата куќа и престојуваше во хотел во ДК повеќе пати во јануари, често и неколку дена. Таа, исто така, често патува во Њујорк. Таа ретко доаѓа во неговата канцеларија во Вест Винг, како што се другите први дамите го направија тоа, а нејзиниот распоред е во најдобар случај несигурен. Изгледа дека таа ги избегнува обврските освен ако има многу посебна причина. Разговорите на вработените се дека аферата Сторми Даниелс силно ја погодила, дека е вознемирувачка и понижувачка и дека нејзиниот однос со претседателот Трамп се напнала.Ако ја видат со него во јавност, таа се однесува како робот, се насмевнува, а потоа си одат по својот пат.Изгледа дека Меланија намерно го ограничува времето што го поминува со сопругот, а нејзиното однесување предизвика чудење. “, рече еден добро поставен извор во 2018 година.

  Нивната тринаесетта годишнина од бракот дојде и помина без да се спомене брачното неверство и афера, а во распоредот на претседателот немаше време за каква било прослава. Годишнината дојде за време на напорниот циклус на вести во кој претседателот твитна четири пати во текот на денот за работата, но не ја спомна годишнината, исто како Меланија, која воопшто не ја коментираше. Ова беше отстапување од претходните години, а Доналд и купи дијамантски прстен од 25 карати една година, како надградба на нејзиниот веренички прстен од 12 карати.

  Во декември минатата година, Сторми се омажи за колешката порно ѕвезда, 49-годишниот Барет Блејд, кој го познава 25 години. Тие се запознале во кафеана, а само неодамна нивното пријателство се претворило во романтична љубов.

  Бракот на Трамп и Меланија се најде во центарот на вниманието по објавувањето на книгата на Мајкл Волф „Оган и бес“ во 2016 година, во која детално беше опишан нивниот бизарен приватен живот. Волф тврдеше дека нивниот брак е збунувачки за речиси сите околу нив и дека тие всушност поминуваат релативно малку време заедно.

  „Можеа да поминат денови без да комуницираат, дури и кога двајцата беа во кулата Трамп“, тврди Волф.

  Во книгата, исто така, беше наведено дека првиот поранешен пар спиел во посебни спални соби во Белата куќа и дека Доналд им тврдел на пријателите дека колку е поголема разликата во годините меѓу постариот маж и помладата жена, толку помалку таа го сфаќа изневерувањето.

  Доналд и Меланија се венчаа во јануари 2005 година, на венчавката потрошија милион долари, а го добија и синот Барон.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img