More

  Сакате сланина? Подгответе ја највкусната верзија на вашето омилено јадење со овој трик

  spot_img

  Ако сте голем љубител на пржена сланина, ова е најдобриот совет како да ја подготвите на најкрцкав можен начин.

  Џенифер Валентајн сподели совет за подготовка на ова омилено јадење на нејзиниот профил на TikTok.

  Ѕвездата на социјалните мрежи, која собра повеќе од 522.000 следбеници на TikTok благодарение на нејзината содржина за готвење, сними видео кое дава чекор-по-чекор инструкции како да го направи тоа, пренесува The US Sun.

  „Ставете ја сланината во тавата, а потоа додадете вода – колку да ја покрие сланината“, објасни таа.

  Џенифер потоа зеде чаша вода и рамномерно ја истури во тавата за да биде подготвена за готвење. Откако го вклучи шпоретот и гледаше како шушка сланината, таа продолжи да зборува за придобивките од овој препарат. „Ја прави сланината покрцкава и не прска“, вели TikToker.

  Потоа извади парче совршено крцкава сланина од тавата, која имаше златно-кафеава боја. Таа рече: “Тоа е вистинска крцкава сланина!”

  Џенифер не е единствениот обожавател на готвење што ја испробал оваа техника.

  Таа не е единствената која го користи овој трик
  Друга сметка на TikTok наречена John’s Kitchen, позната и како @johns_kitchen, исто така ја натопувала сланината во вода пред да ја готви.

  Тој им рекол на своите следбеници: „Продолжете да готвите додека целата вода не испари и тоа ќе доведе до покрцкава сланина што не мора ни да ја пробате при подготовката“.

  „Пресудата за овој трик е дека е потребно малку повеќе време за да се подготви, но навистина е добро – ќе го направам овој процес повторно“, рече TikToker.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img