More

  Руското Министерство за внатрешни работи соопшти детали од истрагата

  spot_img

  Четворица од осомничените за вооружениот терористички напад врз посетителите во концертната сала „Крокус сити хол“, во предградието на Москва се странски државјани, соопшти денеска руското Министерство за внатрешни работи.

  „Сите осомничени, кои се уапсени, се странски државјани “ – се наведува во соопштението, но во него не се прециизра нивната националност.

  Руските медиуми и еден неименуван руски пратеник кажаа дека некои од осомничените се од Таџикистан, централноазиска држава која се граничи со Авганистан, а во која е активна Исламска држава, органзиацијата која ја презеде одговорноста за синоќешниот напад во кој се убиени најмалку 143 лица.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img