More

  Рускиот претседател се капеше во ледена вода за Водици

  spot_img

  Рускиот претседател Владимир Путин утрово се капеше во ледена вода по повод празникот Богојавление Водици, изјави за новинарите портпаролот на Кремљ, Дмитриј Песков, пренесува руската државна новинска агенција Тас.

  На прашањето дали 71-годишниот претседател се капел за Богојавление, Песков одговорил:

  – Да, тоа го направи за да го одбележи Богојавление според традицијата.

  Православните верници ширум светот денеска го слават Христовото крштевање, еден од најголемите христијански празници.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img