More

  Русите објавија видео: Тенк лебди низ разурнатиот Мариупол

  - Advertisement -

  Руската прорежимска агенција РИА, како и преку руските телевизии, објави видео на кое се гледа како тенк лебди низ разурнатиот центар на Мариупол.

  Рускиот претседател Владимир Путин во четвртокот изјави дека пристанишниот град Мариупол паднал, а видео од тој град се прошири на социјалните мрежи.

  Снимката емитувана на руската државна телевизија покажува лудо возење со тенк низ центарот на Мариупол, град кој беше целосно уништен за време на руските напади кои траеја речиси два месеци.

  „Руските државни медиуми гордо објавија видео од тенк како лебди по уништените улици на Мариупол. Тенкот Т-80БВ поминува низ неколку случајно избрани ставки, чисто за да покаже јасно кој е шефот. „РИА Новости ова го нарече „Мариупол дрифт“, не се шегувам“, изјави новинарот Кевин Ротрок, кој будно ги следи руските медиуми.

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img