More

  Русија го казни ТикТок за ЛГБТ пропаганда

  spot_img

  Судот во Русија ја казни мрежата ТикТок со три милиони рубљи (52.074,06 евра) затоа што одби да ја избрише содржината за која руските власти сметаат дека ги прекршуваат законите против ширењето на ЛГБТ пропагандата, пренесе ТАСС.

  Русија претходно ги казни социјалните мрежи кои не ги исполнија барањата за отстранување на содржината која Москва ја смета за несоодветна.

  „Гугл“, „Фејсбук“, „Твитер“ и „Инстаграм“ се на листата на казнети.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img