More

  Регионален гувернер: Најмалку девет лица се повредени во руски напад во Одеса

  spot_img

  Најмалку девет лица се повредени, меѓу кои четири деца, во ноќен напад на руски беспилотни летала во Одеса, на Црното Море, изјави регионалниот гувернер Олег Кипер.

  Во рускиот напад на Одеса беа оштетени станбени згради, рече тој. Официјални лица, исто така, објавија дека едно лице е повредено кога се урна дрон во Миколаевската област, на југот на Украина.

  Одеса и неговата околина беа редовно мета од почетокот на руската инвазија пред две години.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img