More

  Раперот Раста се обрати на публиката

  spot_img

  Поранешниот сопруг на српската пејачка Ана Николиќ, раперот Стефан Ѓуриќ Раста итно е хоспитализиран поради неподносливи болки. Тој откри дека денеска оди на операција.

  Раста се огласи на Инстаграм со фотографија од болница и им се заблагодари на сите кои се со него во тешките моменти низ кои поминува.

  „Ви благодарам на сите за вашата бескрајна поддршка и помош, за жал, понекогаш дури во вакви ситуации човек сфаќа кого има покрај себе, а јас ги имам најпрекрасните луѓе и ви благодарам за тоа. Денеска одам на операција, се надевам на брзо закрепнување и дружење, на досега закажаните места. На оние кои се безобразни и без разбирање им го посакувам истото што ми се случи и не дај Боже никогаш да не присуствуваат на мојот настап затоа што тоа не е моја публика, сите други ве сака Раста“, порачал раперот.

  Инаку, Раста цело време со него е неговата девојка Марија која го поддржува, а таа објави и селфи од болница.

  Раста и Марија неодамна беа на Јамајка.

  фото: инстаграм/принтскрин

   

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img