More

  Рајан Гослинг разочаран од номинациите за Оскар: „Нема Кен без Барби“

  spot_img

  Рајан Гослинг ја критикуваше Академијата за овогодинешните номинации за Оскар. Тој рече дека е „разочаран“ – откако беше номиниран за најдобра споредна машка улога за филмот.

  Рајан Гослинг во вторникот објави изјава во која го изразува своето разочарување откако неговите колешки од Барби, Маргот Роби и режисерката Грета Гервиг не беа на потесниот круг на Оскарите.

  Гослинг (43) беше номиниран за најдобра споредна машка улога за улогата на Кен во филмот и истакна дека филмот нема да постои без Маргот (33) и Грета (40).

  „Не постои Кен без Барби и нема филм за Барби без Грета Гервиг и Маргот Роби, двајцата најзаслужни за овој филм кој создава историја“.

  „Никому не би му било можно признание на овој филм без нивниот талент, храброст и генијалност. Да кажам дека сум разочаран што не беа номинирани во нивните соодветни категории, би било потценување. Нивната работа треба да биде препознаена заедно со другите многу заслужни кандидати“, рече тој.

  Извор за Дејли Мејл изјавил дека Рајан „верува дека неговата улога била толку добро прифатена благодарение на Марго и Грета, поради што неговата изведба на прво место била вредна за Оскар“.

  „Тој е екстатичен, но горчливо е затоа што не може да ја сподели својата радост со Грета и Марго.

  Изворот додаде дека Гослинг ќе ја изведе песната „Јас сум само Кен“ за време на церемонијата и „можеби ќе зборува за неговите чувства што Марго и Грета не биле номинирани“.

  Гослинг ја започна својата изјава на социјалните мрежи изразувајќи благодарност за неговата номинација.

  „Исклучителна чест ми е што ќе бидам номиниран од моите колеги покрај такви извонредни уметници во една година со толку одлични филмови. Никогаш не мислев дека ќе го кажам ова, но исто така сум неверојатно почестен и горд што е за портрет на пластична кукла по име Кен.

  Актерот потоа го сподели своето разочарување што Марго и Грета не беа номинирани, пред да ги пофали за нивната работа во филмот.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img