More

  Пукање во Детроит: Петмина ранети – паркинг простор

  spot_img

  Пет лица се повредени во Детроит по расправија за паркинг место пред блуз клуб, соопшти полицијата.

  Расправијата започнала околу три часот наутро, а ситуацијата ескалирала кога маж извадил пиштол од автомобилот и почнал да пука.

  „Тој се врати со пиштол, што го прават повеќето кукавици. Пет лица се повредени поради паркинг место, што е глупаво, изјави помошник началникот на полицијата Чарлс Фицџералд.

  Откако испукал седум-осум куршуми, напаѓачот побегнал со автомобил.

  Според Фицџералд, во тепачката е повредено само едно лице, пренесува АП.

  Повредените се на возраст од 33 до 49 години и нивната состојба е стабилна.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img