More

  Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа поројни, проследени со ретки грмежи, особено претпладне

  spot_img

  Времето денеска (понеделник) ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, наместа поројни, проследени со ретки грмежи, особено претпладне.

  На повисоките планини ќе има појава на снег. Ќе дува засилен ветер од северен правец (над 70 km/h). Попладне облачноста ќе се намали.

  Минималните утрински темеператури денеска ќе се движат од -1 во Маврово и во Попова Шапка, до 9 во Гевгелија и во Дојран, а максималните дневни од 5 до 16 Целзиусови степени на истите места.

  Во Скопје претпладне ќе има врнежи од дожд кои повремено ќе бидат поројни. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од северен правец.

  И во следниве три дена ќе преовладува променливо облачно време, попладне со повремен локален дожд пообилен во западните делови од земјата. Ќе дува слаб до умерен, а попладне долж Повардарието повремено засилен ветер од јужен правец.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img