More

  Променливо облачно со повремени врнежи од дожд, позастапени во западните делови

  spot_img

  Времето денеска ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд, позастапени во западните делови, а на повисоките планини на северозапад со повремени врнежи од снег. Ќе дува умерен, а вдолж Повардарието повремено засилен ветер од југоисточен правец.

  Минималната температура ќе биде во интервал од 0 до 6, а максималната ќе достигне од 8 до 14 степени.

  Во Скопје пак, променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец.

  Минималната температура ќе се спушти до 3, а максималната ќе достигне 10 степени.

  – Од утре ќе биде стабилно и суво со повисоки дневни температури, особено во сабота. Во петок ќе дува умерен до засилен ветер од северен правец, најавува УХМР.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img