More

  Променливо облачно, наутро по одделни котлини со услови за магла

  spot_img

  Денеска ќе биде променливо облачно, наутро по одделни котлини со услови за појава на магла и ниска облачност. Кон крајот на денот најпрвин во западните, а во текот на ноќта и во останатите делови ќе има врнежи од дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од јужен правец, особено изразен долж Повардарието.

  Утринските температури ќе се движат од минус 1 степени во Берово, до плус 5 во Гевгелија.
  Максималните дневни ќа бидат во интервалот од 9 до 16 степени.

  Во Скопје претпладне со појава на магла или ниска облачност, а во текот на денот променливо облачно со слаб јужен ветер со температура од 2 до 11 степени.

  В среда ќе биде променливо облачно со повремени врнежи од дожд. Попладне ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец, кој кон крајот на денот ќе засилува.

  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img
  spot_img